Soru Çipli aşılama yöntemi yaptıran var mı?

Mikro çipli aşılama yöntemi olarak da biliniyor. Deneyip de hamile kalan birçok kişi gördüm özellikle sosyal medyada. Deneyen oldu mu çipli aşılama yöntemini?

Maliyeti tüp bebeğe göre çok uygun oluyormuş. Yüksek başarı oranına sahip olduğunu söylüyorlar. Özellikle İstanbul ve çevresinde çipli aşılama yapan doktor önerisi olan var mı

Mikro çipli aşılama yöntemi, sprmlerin işlemden geçirilerek hız ve morfolojik yapısının düzeltildiği, anne adayına da ilaç tedavisi ile sağlıklı ve olgun yumurtanın elde edildikten sonra transfer edildiği bir yöntemdir.

Erkek sperm sayısının yeterli olduğu durumlarda oldukça yüksek oranda gebelik şansı elde edilir. Bu yöntemde önemli olan erkek sperm sayısının yeterli olmasıdır. Bu da yaklaşık 40 milyon civarındadır.

Çipli aşılama yöntemi maliyeti bölgeden bölgeye değişebilir. Ortalama olarak 5000 TL civarında.

Allah kolaylık versin tüm anne olmayı düşünen, çocuk hasreti çeken kadınlara.

Ben de önümüzdeki ay bu çipli aşılamadan yaptıracağım. Ankara da Prof. Dr. Deniz Ulaş ile görüştüm ve çok umutlu konuştu.

2. Bebeğime çipli aşılama ile hamile kaldım. Şükür ki ilk denemede oldu. Eğer başka bir problem yok ise mutlaka tecrübeli bir doktorla görüşün.

Evet birçok tanıdığım var çipli aşılama ile hamile kalan. Tabiki burada doktor seçimi de önemli

Evet ben çipli aşılama ile hamile kaldım ve ikinci denemede oldu. İlkinde biraz umutsuzdum ama şükür oldu.

Yardımcı üreme yöntemlerinde giderek yaygınlaşan "çip bebek" veya mikroçip tüp bebek tedavisi, tüp bebek tedavisi sırasında sperm seçim yöntemini değiştirerek gebe kalma şansını artırmak için bir işlemin uygulanmasıdır.

Çipli aşılama yöntemi ile hamile kalan arkadaşım var. Spermler özel bir işlemden sonra bırakılıyor rahme. Tabiki bu herkeste işe yaramaz. Belli sayıda hareketli sperm olması lazım.