Soru İkizlerine tek başına bakan anneler var mı?

Kızlar selam. Bir aksilik olmazsa 5 hafta sonra inşallah ikizlerim doğacak. Normal şartlarda kayınvalidem bize taşınıp yardımcı olacaktı, kendisi de yalnız yaşıyor teklifi o yaptı. Ancak bazı rahatsızlıkları olduğu için gelmeyebilir. Tek başıma ikiz bebeklere bakabilir miyim? İkizlere tek bakan anneler var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet bakabilirsin ama çığlık atmaya, isyan etmeye ve uykusuz gecelere hazırlıklı ol. Benim bazen öyle anlarım oluyordu ki dışarı çıkıp avazım çıktığı kadar bağırmak istiyordum. Saç baş darmadağın bir halde evin içinde, hiç zaman kalmıyor kendine insanın. İkiz bebek bakmak hele hele benim gibi tek bakmak çok zor. İmkanınız varsa mutlaka bir yardımcı tutun, yoksa kafayı yememek elde değil.

Evet bakabilirsin ama çığlık atmaya, isyan etmeye ve uykusuz gecelere hazırlıklı ol. Benim bazen öyle anlarım oluyordu ki dışarı çıkıp avazım çıktığı kadar bağırmak istiyordum. Saç baş darmadağın bir halde evin içinde, hiç zaman kalmıyor kendine insanın. İkiz bebek bakmak hele hele benim gibi tek bakmak çok zor. İmkanınız varsa mutlaka bir yardımcı tutun, yoksa kafayı yememek elde değil.
Allah sabrını da veriyor demekki. Gerçekten iyi bakmışsınız tek başınıza, ben o gücü bulamazdım kendimde. İkizleriniz doğal yolla mı yoksa tedaviyle mi oldu eğer özel olmazsa.

Allah sabrını da veriyor demekki. Gerçekten iyi bakmışsınız tek başınıza, ben o gücü bulamazdım kendimde. İkizleriniz doğal yolla mı yoksa tedaviyle mi oldu eğer özel olmazsa.
Teşekkür ederim canım, gerçekten çok zorluk yaşadım onlara bakarken ama dünyanın en güzel varlıkları onlar. Allah isteyen herkese nasip etsin ikiz bebekleri kucağına almayı. Benim tedaviyle oldu. Adana başkent hastanesinde tüp bebek tedavisi ile oldu.

Allah sabrını da veriyor merak etmeyin, sağlıklı olsunlar da gerisi kolay zaten.

Cep telefonunuza veya hatta bir kağıda rutininizin bir parçası olan görevleri yazın: bebeklerin beslendiği, banyo yaptırıldığı, bez değiştirildiği, ilaç verildiği zaman… Bu, organizasyona yardımcı olur ve çocuklar arasında kafa karışıklığını önler.

Benim miniklerim 4 buçuk aylık. İkiz annesi olmayı seviyorum! Benim için her şey, beslenme zamanlarını, ne kadar emzirdiklerini, işeyip kaka yapmadıklarını ve hatta günleriyle ilgili bazı ek bilgileri yazdığım bir defter etrafında dönüyor.

Bu soruyu cevaplamak zor çünkü anneyi neyin oluşturduğuna ve neyin yaratmadığına dair evrensel kurallar yok.

İkizlerine tek başına bakan birçok anne vardır, ancak bu ikizlerin tipine ve yaşına bağlıdır. Örneğin, ikizler yeni doğmuşsa veya anne sütünden kesilmişse, annelerinin bakımı olmadan hayatta kalmaları son derece zordur.

İkiz annesi değilim ama oğlum çok huysuz ve yemek yemeyi reddediyor. Ne yapacağımı merak ediyorum.